ZOBACZ JEDYNY WYBUDOWANY W POLSCE DOM ALFA INTELIGENTNO PASYWNO-HYBRYDOWY

Kontakt

szukaj

Wyszukiwarka

Newsletter

Budujemy na terenie całego kraju oraz za granicą

Budowa Domu

a1....[1][1].jpg
Przy wyborze domów, materiałów i osprzętu służymy Państwu fachowym doradztwem i pomocą przez cały czas trwania inwestycji jak i po jej zakończeniu.

Zadowolenie klienta przez cały czas trwania budowy, jak i po jej zakończeniu jest dla nas najlepszą formą reklamy. Zaufało nam już wiele rodzin, które są zadowolone z podjęcia tak ważnej w ich życiu decyzji jaką jest budowa własnego wymarzonego domu.

Projekt 3d

wizualizacja.png
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy projekty indywidualne, które wykonujemy łącznie z pozwoleniem na budowę. W projekcie tym uwzględniamy każde zapotrzebowanie rodziny, ustalamy zakres funkcjonalny oraz sporządzamy kompletny projekt budowlany do pozwolenia na budowę, uwzględniając w nim wszystkie uwarunkowania wynikające z ukształtowania terenu, warunków technicznych przyłączenia do sieci, a także decyzji o warunkach zabudowy. Decydując się na wykonanie projektu indywidualnego każda rodzina może sama decydować o metrażu domu, układzie funkcjonalnym budynku czy o wyglądzie domu z zewnątrz.

Kontakt

Jakość

Ekologiczne i energooszczędne domy szkieletowe - Zalety

Dlaczego warto zdecydować się na rozwiązanie w technologii szkieletowej?


Jak Państwu wiadomo na polskim rynku jest obecnie bardzo wiele możliwości budowy domu w różnych technologiach. Każda rodzina chciałaby dziś żyć spokojnie, w pełnym zadowoleniu, ciesząc się jednocześnie domem, który nie przynosi utrapienia i nie przysparza zmartwień za co go utrzymać i ogrzać . Dlatego też chcielibyśmy, by każda rodzina mająca wolną wolę, myślała przede wszystkim o sobie i o tym, co daje nam Matka Natura. Domy ekologiczne są domami, na które stać każdego, ponieważ koszt budowy takiego domu jest taki sam jak koszt zakupu mieszkania w bloku. Swój własny, energooszczędny dom możecie Państwo mieć już w cenie 1900zł/m2. Oferta domów szkieletowych jest skierowana dla każdego. W tych domach doskonale odnajdą się osoby starsze, które pragną harmonii i spokoju a przede wszystkim potrzebują komfortu . W swoim własnym domu z ogrodem nie będą oni musieli zmagać się z trudami mieszkania na wysokich piętrach w bloku, czy też martwić się o opłaty. Domy szkieletowe są również idealnym rozwiązaniem dla ludzi młodych, wkraczających dopiero w życie. Posiadając dom energooszczędny mogą sobie Państwo pozwolić na normalne życie, przede wszystkim mogą żyć dla siebie i własnych przyjemności a nie po to, by móc utrzymać dom. Koszt ogrzewania gazowego lub elektrycznego w domu szkieletowym wynosi miesięcznie ok. 150-200 zł, podczas gdy w domu murowanym jest to 800-1200zł. Jak łatwo przeliczyć rocznie możemy zaoszczędzić ok. 10 000zł. Mieszkanie w domu energooszczędnym pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z utrzymaniem domu, dzięki czemu każda rodzina może pozwolić sobie na coroczny wyjazd na wakacje czy też na inne przyjemności. Musicie Państwo być świadomi tego, że sami decydujecie o własnym życiu i o komforcie własnego mieszkania. Już dziś można naprawdę godnie żyć w swoim własnym energooszczędnym domu, który będzie służył dla nas i naszej rodziny a nie odwrotnie. Proponujemy Państwu wybór technologii szkieletowej, potocznie zwanej kanadyjską. Tego typu budownictwo ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą: 

 1. ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

 2. Konstrukcję szkieletową charakteryzuje bardzo dobra ochrona cieplna. Poprawnie zbudowane domy szkieletowe są ekonomiczne w eksploatacji. Energooszczędność udaje nam się uzyskać dzięki specjalnej technologii wykonywania zarówno ścian, jak i płyty fundamentowej. Powszechnie wiadomo, że solidny fundament stanowi podstawę domu. Dlatego też płytę fundamentową w naszej technologii charakteryzuje zupełne odizolowanie od gruntu oraz warunków atmosferycznych, dzięki czemu nie dochodzi do utraty ciepła. Wszelka energia cieplna jest akumulowana na całej powierzchni płyty,skąd zostaje oddana z powrotem do wnętrza budynku. W domach szkieletowych również cała powierzchnia ścian wewnętrznych jest doskonałym izolatorem, co sprawia, że ciepło jest akumulowane wewnątrz domu. W budowlach tradycyjnych, największe straty ciepła wynikają z tego, że przenika ono przez ściany, stropy, dach domu oraz fundament. W konstrukcji szkieletowej ściany oraz dach są doskonałym izolatorem cieplnym ponieważ ich cała powierzchnia wypełniona jest wełną mineralną. Dodatkowo dom od zewnątrz jest docieplony styropianem , co również zapobiega przedostaniu się zimnego powietrza do wnętrza budynku. Podajemy Państwu przykładowe koszty eksploatacji zwiazane z ogrzewaniem domu szkieletowego, których wysokość została oszacowana na podstawie doświadczenia klientów mieszkających w domach wybudowanych przez naszą firmę. Bez względu na rodzaj użytego ogrzewania (kominkowe, gazowe, elektryczne czy tradycyjne) miesięczny koszt ogrzewania w domu szkieletowym o powierzchni 80-140m2 wynosi w granicach 130-200 zł przez okres zimowy, gdzie w domu murowanym o takich samych parametrach potrzebowalibyśmy od 800 do 1200zł. Koszty ogrzewania domu szkieletowego są naprawdę niewielkie. Aby dom szkieletowy był energooszczędny nie jest istotna grubość ściany, jak jest to w przypadku domów murowanych. W przypadku budownictwa szkieletowego najistotniejsze jest zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych wewnątrz i na zewnątrz budynku, dzięki czemu uzyskujemy pełną izolację cieplną. W domach murowanych nie jest to możliwe, ponieważ, aby ściana murowana uzyskała takie same parametry cieplne jak ściana domu szkieletowego, która ma 31cm, grubość muru musiałaby wynosić co najmniej 1,9m. Jeszcze kilka lat temu domy murowane stanowiły przeważający procent polskiego budownictwa. Jednak z końcem lat dziewięćdziesiątych zaczęła się zmieniać mentalność Polaków. Zaczął się zwiększać popyt na domy szkieletowe. Ludzie zaczęli dostrzegać pozytywne strony tego budownictwa. Coraz częściej poszukiwali nowych rozwiązań pozwalających przede wszystkim na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, jednocześnie pragnęli wybudować dom, który w pełni zaspokoi ich potrzeby i oczekiwania, a nie będzie dla nich obciążeniem finansowym. W Skandynawii i Ameryce prawie 90% budownictwa stanowią domy szkieletowe, natomiast w Polsce jest to zaledwie 9-12%. W tej chwili z roku na rok budownictwo szkieletowe rozwija się w Polsce coraz prężniej.

 3. EKOLOGICZNOŚĆ

 4. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że dla każdego z nas najważniejsze jest zdrowie zarówno nasze, jak i naszej rodziny. Uważamy, że dom ekologiczny to dom bez chemii, dlatego też do budowy domu staramy się wykorzystywać jak najwięcej materiałów pochodzenia naturalnego, które nie emitują substancji chemicznych, szkodliwych dla zdrowia człowieka. Przykładem takiego surowca może być wykorzystywane do budowy konstrukcji drewno KVH. Stosowane przez nas drewno jest poddawane specjalistycznej obróbce. Niewątpliwą zaletą w konstrukcji szkieletowej jest brak tzw. technologii mokrej, dzięki czemu zupełnie wyeliminowane zostaje przenikanie wilgoci wywierającej zły wpływ na ludzki organizm. Jest to trudne do uzyskania w rozwiązaniach murowanych, gdzie wilgoć jest zjawiskiem powszechnym. Negatywne skutki wilgoci w rozwiązaniach murowanych zbadał dr inż. Jerzy Karyś – pracownik Instytutu Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Badacz dowodzi, że przez wilgoć wywoływane są takie choroby jak: alergie, grzybice, choroby nowotworowe, choroby reumatyczne, czy gruźlice. Nie możemy pozwolić by na takie niebezpieczeństwo byli narażeni mieszkańcy wybudowanych przez nas domów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by w domu szkieletowym panował przyjazny ekoklimat, a jego mieszkańcy żyli w harmonii z naturą.

 5. MAŁA GRUBOŚĆ ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH

 6. Argumentem przemawiającym za budownictwem szkieletowym jest mała grubość ścian zewnętrznych. Domy drewniane o takich samych parametrach zewnętrznych, co murowane mają znacznie większą powierzchnię użytkową. Dom w konstrukcji szkieletowej o powierzchni 100m2 jest większy wewnątrz od takiego samego domu murowanego średnio o 10-12m2. Dzięki temu ogólne koszty budowy zmniejszą się o około 8-10% wartości domu. Przez to, że ściany zewnętrzne są cieńsze zyskujemy możliwość posadowienia budynku na działce o mniejszej kubaturze, czego nie udałoby nam się uzyskać w przypadku rozwiązania murowanego.

 7. KRÓTKI CZAS BUDOWY

 8. Dom o powierzchni około 120m2 jest gotowy do zamieszkania zaledwie w trzy miesiące od rozpoczęcia prac budowlanych związanych z posadowieniem płyty fundamentowej. Na skrócenie czasu budowy w największym stopniu wpływa brak przerw technologicznych. Technologia szkieletowa jest tzw. „technologią suchą”, co oznacza, że oprócz wykonania fundamentów wyeliminowane zostają zupełnie prace mokre np. tynkowanie, murowanie, czego nie da się uniknąć domu murowanym. Ze względu na brak przerw technologicznych budowa domu szkieletowego jest tańsza o ok. 30% w stosunku do domów murowanych. Ogólne koszty budowy domu kanadyjskiego udaje się obniżyć również ze względu na krótki czas budowy. Dom szkieletowy powstaje pod klucz zaledwie w 12 tygodni, podczas gdy dom murowany o takich samych parametrach jest budowany minimum rok. Jak łatwo zauważyć różnica pomiędzy czasem budowy domu szkieletowego a domu w technologii tradycyjnej wynosi ponad 8 miesięcy. Nawet same koszty utrzymania firmy, zatrudnienia pracowników oraz całej logistyki przez te 8 miesięcy drastycznie podwyższają ogólny koszt budowy domu murowanego. Poza kosztami należy również pamiętać o tym, że decydując się na budowę domu szkieletowego po prostu szybciej zamieszkamy w domu swoich marzeń.

 9. TRWAŁOŚĆ

 10. Trwałość budynków szkieletowych zależy przede wszystkim od użycia odpowiednich przekrojów drewna, jakości materiałow zastosowanych do budowy oraz starannego wykonania i odpowiednich izolacji budynku i płyty fundamentowej. Technologia stosowana przez naszą firmę sprawia, że somy które wykonujemy są domami ca najmniej dwupokoleniowymi. Dowodem na to, że konstrukcje szkieletowe nie poddają się upływającemu czasowi są najstarsze polskie osady.

 11. MAŁY CIĘŻAR BUDYNKU

 12. Obciążenia wywierane na grunt przez dom szkieletowy są znacznie mniejsze niż w przypadku rozwiązania murowanego. Dzięki niewielkiemu ciężarowi domy w konstrukcji szkieletowej mogą być posadowione nawet na niestabilnych gruntach tj. tereny podmokłe, tereny szkód górniczych, czy grunty wysadzinowe , przy założeniu, że domy będą posadowione na płycie fundamentowej wykonywanej według specjalistycznej technologii opracowanej przez naszą firmę.

 13. OGNIOODPORNOŚĆ

 14. Obecnie naukowcy obalają wszystkie mity związane ze spalaniem domów. W domu murowanym po nagrzaniu murów dochodzi do rozszczelnienia ścian oraz pękania murów, wskutek czego następuje zawalenie się calego budynku. Natomiast budynek szkieletowy pali się do końca aż do spalenia całej konstrukcji. Średni czas spalania domu murowanego wynosi np. 4 godz a dla domu szkieletowego jest to ok. 6 godzin. Unijni eksperci w dziedzinie przepisów p.poż dowodzą, że w każdym jednym budownictwie, bez względu na rodzaj technologii jeszcze przed zapłonem całego budynku uwalniają się szkodliwe toksyny z płonącego wyposażenia domu np. mebli, firan itp., co najbardziej zagraża naszemu życiu i zdrowiu. . W odniesieniu do budownictwa szkieletowego przeprowadzono również badania obrazujące wytrzymałość konstrukcji szkieletowej na napory wietrzne oraz trzęsienia ziemi. Badania te wykazały, że budynek szkieletowy jest elastyczny, co przy dużych naporach wiatru lub trzęsieniu powoduje, że konstrukcja domu nie zostaje uszkodzona. W takiej samej sytuacji w domu murowanym dochodzi np. do zerwania dachu, a przy trzęsieniu budynek pęka i następuje zawalenie. Więcej szczegółowych informacji na ten temat udzielmy Państwu podczas indywidualnych spotkań. Odporność ogniową naszych budynków udaje nam się podwyższyć dzięki specjalistycznym materiałom używanym do budowy. Przykładem takiego materiału jest drewno KVH. Jest ono suszone komorowo do wilgotności poniżej 18%. Drewno konstrukcyjne jest czterostronnie strugane z fazowanymi krawędziami oraz łączone na mikrowczepy, które umożliwiają nam większą wytrzymałość budynku oraz jego stabilność ze zględu na zwiększona pracę włókien drewna. Dzięki specjalistycznej obróbce drewna KVH dzięki czemu podwyższona zostaje odporność ogniowa budynków oraz uzyskiwana jest ochrona przed niepożądanym działaniem owadów, grzybów i wody. Zwiększoną odporność ogniową udaje nam się również osiągnąć dzięki specjalnej technologii stosowanej przy wykonywaniu ścian wewnętrznych. W przypadku firm zajmujących się budową domów w konstrukcji szkieletowej powszechne jest stosowanie pojedynczej płyty g-k o grubości 12,5mm. Płyta g-k o takich samych parametrach spowalnia zapłon ognia o 30 min. Naszą technologię spośród firm wykonawczych wyróżnia stosowanie podwójnej płyty g-k, co w konsekwencji pozwala nam na zwiększenie ochrony przed ogniem aż do 60 minut. Dominuje przekonanie, że rozwiązanie szkieletowe jest łatwopalne. Statystyki dowodzą, że około 85% ludzi nie umiera w czasie pożaru domu zarówno murowanego, jak i szkieletowego wskutek spalenia budynku, lecz wydzielania toksyn pochodzących z elementów wyposażenia wnętrza np. kanapy, dywany.

 15. ŁATWOŚĆ PRZEBUDOWY I MODERNIZACJI BRYŁY BUDYNKU

 16. Konstrukcja domów drewnianych zezwala na łatwe przebudowy, rozbudowy czy modernizacje np. w zakresie przestawiania ścianek, czy naprawę lub wymianę instalacji. Technologia szkieletowa jest szczególnie godna polecenia, gdy wraz z upływem czasu zwiększają się potrzeby klienta związane z powierzchnią domu. W takiej sytuacji nie ma żadnego problemu z rozbudową istniejącego budynku.

Partnerzy

Facebook